EuroScience Open Forum 2024

Zapraszamy do udziału w konferencji EuroScience Open Forum 2024 (ESOF2024), jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń naukowych, które odbędzie się w Katowicach w dniach 12–15 czerwca 2024 roku!

Konferencja ESOF2024 ma na celu promowanie otwartej, dostępnej dla szerszej publiczności debaty na temat nauki i jej fundamentalnej roli w społeczeństwie. Tegoroczna edycja, zatytułowana „Życie zmienia naukę”, skoncentrowana będzie na wyzwaniach dotyczących transformacji – energetycznej, środowiskowej, zdrowotnej, społecznej, kulturowej, cyfrowej – oraz sposobach, w jakie czołowe przedstawicielki i przedstawiciele świata nauki mogą na te wyzwania odpowiedzieć. To doskonała okazja do wymiany myśli, doświadczeń i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

EuroScience Open Forum (ESOF) to największe interdyscyplinarne wydarzenie naukowe w Europie. Jest to konferencja, która odbywa się co dwa lata, gromadząca naukowców, polityków, dziennikarzy oraz przedstawicieli przemysłu i społeczeństwa obywatelskiego, aby omówić najnowsze osiągnięcia w nauce, technologii i innowacjach.

Konferencja ESOF jest organizowana od 2004 roku, gospodarzem każdej edycji jest miasto, które posiada tytuł European City of Science. Do tej pory otrzymały go: Sztokholm, Monachium, Barcelona, Turyn, Dublin, Kopenhaga, Manchester, Tuluza, Triest i Lejda.

Program ESOF2024 obejmie tematykę poświęconą następującym obszarom:

  • transformacja energetyczna,
  • zrównoważone środowisko,
  • tożsamość kulturowa i transformacje społeczne,
  • przemiany w obrębie doskonałości naukowej,
  • zdrowe społeczeństwo,
  • transformacja cyfrowa.