Love Data Week 2024 – zapowiedź

Love Data Week 2024

Polskie infrastruktury i usługi w obszarze zarządzania danymi badawczymi

 14 Luty 2024

#LoveData24

Narodowe Centrum Nauki zaprasza do udziału w webinarium pt. Polskie infrastruktury i usługi w obszarze zarządzania danymi badawczymi.

W tym roku Narodowe Centrum Nauki dołączyło do wydarzenia.Tematem spotkania będą polskie infrastruktury i usługi w obszarze zarządzania danymi badawczymi. Poniżej przedstawiamy listę przedstawicieli infrastruktur, którzy wezmą udział w wydarzeniu organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki:

  • Politechnika Gdańska (Most Danych),
  • Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (RepOD),
  • Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH (PLGrid),
  • Centrum Humanistyki Cyfrowej Instytutu Badań Literackich PAN (OPERAS-PL),
  • Centrum Technologii Językowych CLARIN-PL przy Politechnice Wrocławskiej (CLARIN-PL).

Spotkanie jest organizowane w ramach Love Data Week – corocznej inicjatywy mającej na celu podkreślenie znaczenia danych badawczych oraz promowanie świadomości na temat praktyk zarządzania danymi – ich udostępniania, przechowywania i ponownego wykorzystywania. Wydarzenie jest organizowane w tygodniu, w którym przypadają Walentynki.

Love Data Week został ustanowiony w 2016 roku. Zainicjowany w USA, szybko rozrósł się do międzynarodowego wydarzenia, w którym szeroki zakres instytucji, organizacji, naukowców, studentów i innych miłośników danych mógł świętować swoje dane.

Tematem przewodnim tegorocznego tygodnia jest hasło „My Kind of Data”.

🗓️ Zapisz datę: 14 luty 2024 r., godz. 12:00-14:30

📍 Miejsce: online

🔗 Program: (szczegóły wkrótce)

🎟️ Zarejestruj się: wydarzenie nie wymaga rejestracji, wstęp wolny (ograniczona liczba miejsc), bezpośredni link do webinarium: link

Więcej informacji już wkrótce.